دستگاه رب ساز

5000 1080x423 1 - دستگاه رب ساز

دستگاه رب ساز

دستگاه رب ساز، یکی از پر کاربرد ترین دستگاه های آب گوجه گیری است که می توان از آن استفاده صنعتی داشت. این دستگاه می تواند بسته به ظرفیتی که دارد، گوجه ها را به صورت کامل برای پختن رب و یا سس آماده نماید.

دستگاه رب ساز، مدل های مختلفی داشته و می تواند گوشت پوجه خالص و یا گوجه فرنگی را به همراه پوست و تخم، برای پختن رب آماده سازی نماید.

انواع دستگاه رب ساز

به طور کلی دو نوع از این دستگاه در بازار موجود است:

  1. دستگاه آب گیری ‌گوجه فرنگی‌که به شما این امکان را می دهد تا گوجه فرنگی ها را با تخم و پوست‌ برای پختن ‌رب آماده کنید.
  2. دستگاه آب گیری گوجه فرنگی که به شما این امکان را می دهد تا صرفا‌ گوشت گوجه فرنگی را در داخل آن ریخته و برای پختن و رب درست کردن، آماده نماید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیش تر در مورد دستگاه های نام برده شده، با شرکت‌ صنعت سبزیران در تمای باشید و مناسب ترین دستگاه را برای کسب و کار خود انتخاب نمایید.

معرفی دستگاه ‌رب گیری

دستگاه رب گیری در واقع دستگاهی که گوجه فرنگی را به صورت کامل له می کند و آن را برای پختن رب آماده می نماید.

توجه کنید که این دستگاه با ظرفیت ها و مدل های مختلفی در بازار موجود هستند که شما در زمان خرید باید‌ متناسب ترین نوع آن را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

دستگاه رب گیری و آب گوجه گیری

یکی از دلایلی که استفاده از این دستگاه بسیار مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفته است، مصرف زیاد رب گوجه فرنگی در فرهنگ غذای ایرانی می باشد. همین طور خیلی از افراد برای این که کیفیت ربی که در غذای خود استفاده می کنند، بالا باشد، در خانه اقدام به پخت آن می کنند. از همین رو به استفاده از دستگاه های رب ساز خانگی روی آورده اند.

البته‌ می توان به پخت رب، به عنوان یک کسب و کار خانگی نام برد. چرا که دستگاه های رب گیری خانگی، ظرفیت تولید کمی داشته و یک دستگاه رب گیری با ظرفیت ۷۰۰ کیلو گرم می تواند برای شروع این کسب و کار خانگی کاملا مناسب باشد.

شما اگر گشتی در بازار بزنید، می توانید‌ این دستگاه را در مدل های دستگاه رب گیری صنعتی، دستگاه رب گوچه گیری نیمه صنعتی، دستگاه رب گوجه گیری مغازه ای و دستگاه آب گوجه گیری رنده ای، مشاهده نمایید و بسته به نوع نیازی که دارید، متناسب ترین آن ها را انتخاب نمایید.

ظرفیت‌ تولید دستگاه رب گیری، چقدر است؟

همان طور که پیش تر اشاره شد، دستگاه رب گیری و دستگاه رب ساز، در ظرفیت های مختلفی تولید و به بازار عرضه شده اند. شما می توانید این دستگاه را‌ در ظرفیت های ۵۰۰، ۷۰۰ و ۱۰۰۰ کیلو گرمی تهیه نمایید.

انواع دستگاه رب گیری بر اساس نوع کار

دستگاه های رب گیری، از نظر نوع کار، نیز در دو دسته بندی قرار می گیرند. در ادامه به نحوه کار هر کدام یه صورت مجزا خواهیم پرداخت.

  1. دستگاه رب گیری رنده ای

دستگاه رب گیری رنده ای، نوعی ساده از دستگاه های رب ساز می باشد. نحوه کار این دستگاه به گونه ای است‌ که شما بسته به ظرفیت دستگاه، گوجه فرنگی ها را داخل آن ریخته و دستگاه آن ها را به همراه پوست و تخم له می نماید.

تیغه های قدرتمند این نوع از دستگاه، می تواند یک مزیت به شمار آمده و هم چنین به دستگاه این قابلیت را می دهد تا به صورت کامل گوجه ها را له کند.

  1. دستگاه رب گیری ضربه ای

در صورتی که به دنبال یک دستگاه رب گیری حرفه ای هستید، به شما دستگاه رب گیری ضربه ای را پیشنهاد می دهیم. اما توجه کنید که پس از خرد کردن گوجه فرنگی ها به تکه های بزرگ، باید پوست آن ها را جدا نمایید.

سوالات متداول

  1. سیستم تفاله گیری دستگاه رب ساز به چه صورت است؟

دستگاه های رب گیری که ظرفیت ۵۰۰ و ۷۰۰ کیلو گرمی دارند، دریچه ای دارند که پر از هر بار آب گیری ۶۰ کیلو گرم گوجه فرنگی، تفاله گوجه فرنگی ها، بر روی توری دریچه تعبیه شده بر روی دستگاه رب گیری جمع شده و شما باید با دست آن ها را تخلیه نمایید.

اما در دستگاه های رب گیری که با ظرفیت ۱۰۰۰ کیلو گرمی می باشند، بر روی دستگاه، دو خروجی کاملا مجزا جهت خروج تفاله و هم چنین آب گوجه فرنگی تعبیه شده است.

  1. آیا با استفاده از دستگاه رب گیری می توان برای له نمودن و آب گیری سایر میوه ها استفاده نمود؟

دستگاه رب ساز، صرفا برای گرفتن آب گوجه فرنگی و له نمودن آن طراحی و تولید شده است. در نظر داشته باشید که اگر می خواهید به سلامت دستگاه شما آسیبی وارد نشود، بهتر است که با این دستگاه، صرفا آب گوجه فرنگی را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *